KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12702331
*
nr 1270 2331
Kajsa Zetterquist
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Modell, signerad. Olja på pannå, 65x53 cm
Kajsa Zetterquist, svensk-norsk konstnär född 1935 i Arvika.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 19:16:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 12:26:26
1
100 kr
26/8 16:49:03
2
400 kr
26/8 17:20:08
3
450 kr
26/8 17:52:18
4
500 kr
26/8 18:44:48
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kajsa Zetterquist
Kajsa Zetterquist, svensk-norsk konstnär född 1935 i Arvika.
Läs mer om Kajsa Zetterquist
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kajsa zetterquist modell olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Kajsa Zetterquist
Kajsa Zetterquist, svensk-norsk konstnär född 1935 i Arvika.
Läs mer om Kajsa Zetterquist
nr 1270 2331
Kajsa Zetterquist
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Modell, signerad. Olja på pannå, 65x53 cm
Kajsa Zetterquist, svensk-norsk konstnär född 1935 i Arvika.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 12:26:26 | 1 | 100 kr |
26/8 16:49:03 | 2 | 400 kr |
26/8 17:20:08 | 3 | 450 kr |
26/8 17:52:18 | 4 | 500 kr |
26/8 18:44:48 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kajsa Zetterquist
Kajsa Zetterquist, svensk-norsk konstnär född 1935 i Arvika.Läs mer om Kajsa Zetterquist
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kajsa zetterquist modell olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37